Wix Sitesinden Yatay Kaydırma Çubuğu Nasıl Kaldırılır?

You don't have an access for step by step tutorial yet. Upgrade your account to access the library.

Wix internet sitesinden yatay kaydırma çubuğu nasıl kaldırılır sorusunu "Wix ile Sıfırdan İleri Seviyeye İnternet Sitesi Kurma" eğitiminin bir parçası olan bu rehberde yanıtladık.

 

Sitenizi farklı ekran boyutlarında ve cihazlarda görüntülerken, tarayıcınızda yatay bir kaydırma çubuğu ve sitenizin kenarında geniş alanlar görebilirsiniz. Bu, dikey kılavuz çizgilerin dışına yerleştirilmiş öğeleriniz olduğunda oluşur.

Şeritler ve çizgiler gibi tam genişlikli sayfa öğeleri, sayfa genişledikçe veya küçüldükçe değiştikleri için yatay kaydırma çubukları oluşturmazlar. Bu nedenle, mümkün olduğunda tam genişlikte öğeler kullanmanızı veya varsa genişletme özelliğini kullanmanızı öneririz.

Yatay Kaydırma Çubukları ve Boşluklar Nasıl Kaldırılır?

 

1) Sayfanızda yatay kaydırma çubuğuna sahip öğeleri tanımlamak için Katmanlar panelini kullanın. Aşağıdaki unsurları arayın:

  • Tam genişliğe ulaşmamış

  • 980 pikselden daha geniş bir genişliğe sahip

  • Editör ekranınızın kenarına yerleştirilir (veya ekrandan çıkar)

2) Öğe uzatması etkin değilse etkinleştirin. Öğe için uzatma seçeneği yoksa, bir şerit ekleyin ve elemanı şeridin içine yerleştirin.

3) Izgara çizgilerinin dışına yerleştirilmiş resimleriniz varsa, bunları şeritlere eklemenizi öneririz.

4) Bir galeriyi el ile tam genişliğe uzattıysanız, galeriyi tam genişlikte bir başka galeriyle değiştirmenizi öneririz.

Daha fazla Wix rehberi için hemen aşağıdaki görsele tıklayarak Bizim Muhit'e ücretsiz şekilde üye olup, sonsuza dek ücretsiz olacak rehberlerimizden faydalanabilirsiniz.