Wix Çok Dilli İnternet Sitesi Nedir? Wix Multilingual Hakkında Bilmeniz Gerekenler

You don't have an access for step by step tutorial yet. Upgrade your account to access the library.

Wix çok dilli internet siteleri nedir ve Wix çok dilli internet siteleri hakkında bilmeniz gerekenler nelerdir sorularını rehberimizde ayrıntılarıyla açıklıyoruz. 

Bu rehberin "Sıfırdan İleri Seviyeye Wix ile İnternet Sitesi Kurma" eğitimi kapsamında hazırlandığını lütfen unutmayın.

Wix Çok Dilli İnternet Sitesi Nedir?

Wix Multilingual ile  bir web geliştirici işe almaya gerek kalmadan birden fazla dilde profesyonel görünümlü bir site oluşturabilirsiniz.

Wix İnternet Sitenizi Kolayca Çok Dilli Yapabilirsiniz

Sitenizi birkez  ana dilinizde oluşturursunuz. Ardından, ikinci bir dil üzerinde çalışmaya başlamak istediğinizde, Wix Multilingual'ı etkinleştirmeniz yeterlidir. Bu, yinelenen sayfa yerine her sayfanın başka dillerde başka bir sürümünü oluşturur.

Bu neden önemli? Çünkü daha sonra, sitenize her değişiklik yaptığınızda (bir düğme eklemek gibi), her dil için ayrı olarak yeniden eklemek zorunda kalmazsınız. Bir kez ekleyip tasarlar ve sonra sadece gerekli olanı çevirirsiniz (örneğin, navigasyon menüsündeki sayfa ve alt sayfa başlıkları, statik sayfalar için metin ögeleri vb.).

Çok Dilli İnternet Siteleri İçin SEO

Sitenizi optimize etmek, hedef kitlenize bağlanmanın önemli bir parçasıdır. Çok dilli Wix internet siteniz için SEO ayarlarını ayrı ayrı özelleştirebilirsiniz. Daha fazla bilgi edinmek için “Wix Çok Dilli İnternet Siteleri İçin SEO” başlıklı rehberimize göz atabilirsiniz.

Hangi Diller Mevcut?

Wix Multilingual, 90'ın üzerinde dili destekleyerek dünyanın her yerinden gelen site ziyaretçilerinin sizinle iletişim kurmasını kolaylaştırır. Desteklenen dillere “Wix Çok Dilli İnternet Siteleri Hangi Dilleri Destekler” başlıklı rehberimizde göz atabilirsiniz.

Nasıl Başlarım?

Site ana dilinizde hazır olduğunda, Editörün üst çubuğundan Ayarlar'a tıklamanız ve Wix Çoklu Dil'i seçmeniz yeterlidir. Başlamak için ana dilinizi ve bir ikincil dili seçin. Dilleriniz eklendiğinde, içeriğinizi tercüme etmeye başlayabilirsiniz.

 

Wix Multilingual'ı doğrudan App Market'ten de ekleme imkanına da sahipsiniz.

Daha fazla Wix rehberi için hemen aşağıdaki görsele tıklayarak Bizim Muhit'e ücretsiz şekilde üye olup, sonsuza dek ücretsiz olacak rehberlerimizden faydalanabilirsiniz.