Site Haritası Nedir ve Wix Site Haritası Nasıl Doğrudan Google'a Gönderilir?

You don't have an access for step by step tutorial yet. Upgrade your account to access the library.

Site haritası nedir ve Wix site haritası nasıl doğrudan Google'a gönderilir sorularına "Site Haritası Nedir ve Wix Site Haritası Nasıl Doğrudan Google'a Gönderilir?" başlıklı rehberimizde yanıt veriyoruz.

Bu rehberin "Sıfırdan İleri Seviyeye Wix ile İnternet Sitesi Kurma" eğitimi kapsamında hazırlandığını lütfen unutmayın.

Site Haritası Nedir?

Site haritası, sitenize ait sayfaları liste olarak içeren bir dosyaya verilen isimdir. Her Wix internet sitesi kendiliğinden bir site haritasına zaten sahiptir ve bu site haritası her zaman güncel tutulur. Alan adınızın sonuna sitemap.xml ekleyerek site haritasına siz de kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Örneğin: bizimuhit.com/sitemap.xml

Sitenizde yaptığınız her yeni değişiklikte site haritanızı Google'a göndermenizi öneririz. Bu işlem Google'ın sitenizi arama sonuçlarında daha hızlı göstermesini sağlayacaktır.

Sitenizi Wix SEO Wiz ile Google'a bağlamışsanız site haritanız otomatik olarak Google'a gönderilir. Bunun dışında yaptığınız her değişiklik sonunda Google'a site haritanızı yeniden göndermeniz gerekir.

Wix site haritanızı Google'a göndermeden önce Google Search Console ile site alan adı  sahipliğini doğrulamış olmanız gerekmektedir.

Wix Site Haritası Nasıl Doğrudan Google'a Gönderilir?

  1. Google Search Console ana sayfanıza gidin.

  2. Soldaki menüden site haritalarını seçin.

  3. Yeni bir site haritası ekle başlığının altında yer alan alan adınızın sonuna sitemap.xml ekleyin.

  4. Göndere basın.

Daha fazla Wix rehberi için hemen aşağıdaki görsele tıklayarak Bizim Muhit'e ücretsiz şekilde üye olup, sonsuza dek ücretsiz olacak rehberlerimizden faydalanabilirsiniz.

WHY BIZIM MUHIT?

Stories

Book Online

SOLUTIONS

e-Commerce

Customer Experience

PRICING

Package Comparison

Pricing Calculator

©2018-2020 Bizim Muhit, All rights reserved.