World of Tanks En iyi 8 Seviye Premium Tanklar-World of Tanks En İyi 10 Premium Tank

Updated: Mar 29, 2020

World of Tanks'de bulunan en iyi seviye 8 premium tanklar ne? World of Tanks en iyi 10 premium tank ve daha fazlası haberimizde. World of Tanks haberleri Bizim Muhit'de!

Seneler öncesinde, WoT'de karşılaşacağınız premium tank sayısı yalnızca 2 idi. Dönemim sadık hizmetkarları Löwe ve KV-5, işlerini gerçekten iyi yapıyorlardı(tabi başka alternatif yoktu). Günümüzdeyse bu sayı 26'ya çıkmış durumda. Bu kadar tankın arasında ise en iyiyi yalnız başınıza seçmek gerçekten zor olmalı. Avrupa sunucusundaki istatistikleri referans alarak hazırlamış olduğum bu yazı ile sizlere elimden geldiğince yardımcı olmak istedim.

10- Panhard EBR 75(FL 10)

Evet, biliyorum çoğunuz bu (lastikli) zımbırtıyı sevmiyor ancak sunduğu hareketlilik inanılmaz. Bu da onun, büyük haritalarda rahatlıkla kanat değiştirmesine izin veriyor. Ayrıca 2 mermisinde toplam 360 potansiyel hasarı olan topunu unutmamak lazım. Bu meczup arkadaşımız, bunaltmayan-eğlenceli oyun tarzı ve Avrupa sunucusu ortalamasında gösterdiği %54'lük kazanma oranıyla listenin 10. sırasına yerleşiyor.

9- Lorraine 40t

Listede yine bir Fransız görüyoruz. Güzel hareket kabiliyeti, iyi delişi ve 1200 potansiyel hasara sahip silahıyla Lorraine 40t listede 9. sıraya yerleşiyor. Kocaman gövdesi ve kağıt kadar zırhıyla bu tankı oynamak biraz zor olsa da ortalama ve üstü bir oyuncu hızını ve hasar kabiliyetini kullanarak harikalar yaratabilir.

8- T44-100

Bu tankı niteleyecek tek sıfat kesinlikle "dengeli"dir. Makul bir hareket kabiliyeti, makul bir top, makul bir zırh. İşte tam bir Rus dengesi var. Kendi seviyesinde gayet başarılı. Ayrıca ön cephedeki işlevselliği de tartışmasız. T 44-100 İnanılmaz bir şekilde %56 kazanma oranıyla listedeki yerini kesinlikle hak ediyor.

7- T26E5


7.Sırada bir Amerikan kartalı var. Güzel topu ve iyi taret zırhıyla kendi seviyesinde bir canavar. Gövdesini sakladığı alanlarda güzel işler yapmaya her daim hazır. Ayrıca standart mermisi APCR olduğu için keskin nişancılık bu tank için hiç zor değil. 255 gümüşlük standart mermi ücreti sizi düşünmeden dağa taşa ateş etmeye sevk edecektir. %53 kazanma oranıyla listeye ismini yazdırıyor.

6- LT-432

Hafif tankların zırhsız oluşları Rus destanlarında asla yer bulamayacak bir ibaredir. İnanılmaz derece açılandırılmış ön zırhı, alçak silüeti ve harika hareket kabiliyetiyle bu tank gerçek bir Rus ayısı. Düşük seviye tanklara karşı tam bir canavar, özellikle de 6 seviyelere. Kendi seviyesindeki hafif tanklar için ise son derece güçlü bir rakip. Dakikada 2300 hasar atabilen silahı ve absürt zırhıyla baş edilmesi güç bir tatlı bela. Yüksek seviyelere karşı ise güzel bir gözcü tankı. %55 gibi güzel bir kazanma oranıyla listede olmayı kesinlikle hak ediyor.

5- Strv S1

Strv S1 pusuları seven bir avcı. Güzel kamuflaj değeri ve kendi seviyesinde bulunan en iyi deliş ve dağılım değerine sahip topuyla çalıların arkasından sizi yaylım ateşe tutabilir. Seviye 10 ağır tankların zırhı bile bu tank için gazete kağıdı cinsinden. 288 mm delişe sahip normal mermisinin saniyede 1450 metre yol katettiğini hayal edebiliyor musunuz? Ben edemiyorum çünkü yakındaki hafif tankları sadece otomatik nişan alarak vuracak derecede hızlı. Strv S1 % 53 kazanma oranı ve mükemmel topuyla çalıların arkasındaki yerini alıyor.


4-Skorpion G(Skorpion)

Sırada taretli tank avcılarının efsanesi Skorpion G var. Atış başına 490 ortalama hasara sahip topu, dakikada yaklaşık 2600 hasarı ve 246 mm deliş gücüyle kendi seviyesinde ağırlığını iyiden iyiye hissettiriyor. Zırh konusuna gelmek istemiyorum çünkü pek yok.

Atıf bitti devam edelim.

Hareket kabiliyeti gayet iyi. Taretli oluşu orta tank gibi oynanabilmesini sağlıyor(ben pek önermem) Ve sonuç olarak bir dönemin şaşalı tankı %53 kazanma oranıyla 4. sırada yer bulmuş oluyor.


3- Progetto M35 Mod. 46

"Progetto46 doğru kullanımda oldukça etkin bir savaş makinesidir."-gospodar1453

İlk üçe girerken bizi karşılayan ilk tankımız bir İtalyan. Estetik duruşu ve İtalyan usulü yükleme sistemiyle Progetto cidden baş ağrıtıcı bir düşman yada sağlam bir müttefik. 212 delişi ve 240 hasara sahip 3 mermisini 4 saniye gibi bir sürede düşmana atabilmesi muazzam. Peki memileri attık kaçışı? Cidden kendi seviyesinin en iyilerinden biri. Zırhsızlıkta Skorpion ile yarışamasa da, RNG'nin size sunduklarıyla yetinmeniz yüksek ihtimal. Yinede sahip olduğu topu ve hareket kabiliyetiyle,kale savaşlarının gözdesi Progetto 46 listemizin 3. sırasında yer buluyor. Bu arada %54 kazanma oranı var kendisinin.


2-Defender(OBJ-252U)

İkinci sırada yine bir efsane bizi bekliyor. Onun hakkında çok yazdık çok söyledik, az bile ettik. Muhteşem Sovyet zırhı, nişan alınca isabetsiz nişan almadan isabetli topuyla biz onu çok sevdik. Bu arada ağır tanklar içerisinde baya mobil kendisi. Bu arada 440 atış başına ortalama hasarı seviye 10 tank (pardon seviye sekizdi değil mi bu?) için az kalmış gibi duruyor. Lafın kısası biz bu tankı çok sevdik. %56 gibi yüksek bir kazanma oranıyla kesinlikle listedeki yerini hak ediyor.


1-IS-3A

Listenin ilk sırasında IS-3A bizi bekliyor. Gövde zırhı IS-3 ile aynı o yüzden söylemeye gerek duymuyorum. Peki topu? İşte orda işler karışık. Bildiğiniz üzere İtalyan araçlarında son mermiyi atmak biraz cesaret ister. Çünkü yükleme süreniz dramatik şekilde uzar, dakika başına hasarınız dibe vurur. Bu tankta ise tam tersi: mermi attıkça daha hızlı yüklüyorsunuz. Yani WG hasar at yâ oyuncum diyor. 1170 hasarı 6 saniyede düşman hedeflerine gönderebiliyor bu meret. Sonra 11 saniye geçiyor bir mermi daha yüklüyor bir daha vuruyor. %55 kazanma oranıyla ilk sıraya bu güzelliği layık gördüm.


Değerlendirmeler için https://www.noobmeter.com/tankStats adresindeki verilerden yararlandım ve kendi yorumumu kattım. Özellikle IS-5 gibi oynanmayan hatta satılmayan tankları listeye eklemedim. Umarım yardımcı olmuşumdur.


Paletiniz sağlam bassın!

Daha fazla World of Tanks haber, inceleme ve rehberi için Bizim Muhit'e üye olmayı unutmayın.


#noobmeter #tanks

0 comments
WHY BIZIM MUHIT?

Stories

Book Online

PRICING

Package Comparison

Pricing Calculator

©2018-2021 Bizim Muhit, All rights reserved.