World of Warships Düşük Donanımlı PC'lerden Desteğini Çekiyor!

Updated: Feb 18

World of Warships gelecek yıldan itibaren 64-bit ve DirectX 'in en güncel sürümünü kullanmayan PC'lerden desteğini çekeceğini duyurdu.


World of Warships, sürekli olarak yeni gemiler, yeni yerler, yeni oyun modları ve oyuna diğer içerikler eklenerek geliştiriliyor. Zaman zaman, oyun görsellerini ve ses efektlerini geliştirmek ve optimizasyonu desteklemek için de yeni teknolojiler kullanıma sunuluyor. Bu konu üzerine Wargaming'in daha aktif çalışmaya devam etmek istemesinin sebebinin, güncellemelerden duyduğunuz memnuniyeti üst seviyeye çıkartabilmek için olduğuna eminiz. Bu nedenle, yakın gelecekte 32 bit (x86) işletim sistemlerine ve DirectX'in eski sürümlerine destek verilmeyecek. Bunun sebebi her iki bahsettiğimiz bileşeninde modasının geçmiş ve oyuncuların PC'lerin de artık tercih edilmiyor oluşudur.


32 bit işletim sistemleri, RAM'in 2 GB'ı aşmasına izin vermeyen, yapısal mimari kısıtlamalarına sahiptir. World of Warships'teki içeriğin miktarı ve kalitesi göz önüne alındığında, bu kadarcık RAM yeterli değildir ve oyun istemcisinin sadece birkaç savaştan sonra çökmesine neden olabilir. Warships ekibi de,önümüzdeki yıl 32 bit işletim sistemlerine destek vermeyi kesmeyi planladıklarını açıkladı. Bu, oyun istemcinin güncel işletim sistemlerinde daha rahat ve hızlı çalışması için optimize edileceği ve ayrıca yeni grafik teknolojilerinin gelecekte oyuna entegre edilebileceği anlamına gelir. Bu tip sistemleri kullanan oyuncular World of Warships'i oynamaya devam edebilirler ancak oyun istemcisinin yüksek kaliteli performans vermesi garanti edilemez veya herhangi bir teknik destek sunulamaz.


Bellek dışında bir sorunla karşılaşırsanız, konuyla ilgili özel makalemizde önerilen çözümleri deneyin. İçerdiği talimatlar, oluşabilecek sorunların olasılığını azaltmanıza yardımcı olacak, ancak oyunun yeni sistem gereksinimlerini karşılamayan bilgisayarlarda sorunsuz bir şekilde çalışmasına neden olmayacaktır.


DirectX'in 10.1'den düşük sürümleri ile benzer sorunlara sebep olabilir. Bu versiyonları desteklemek, geiliştirici ekibin çok fazla zaman ve çaba harcamasını gerektiriyor, bu da oyunun gelişimini yavaşlatıyor. Sonraki her güncellemeyle, yeni içerik, yeni özellikler ve daha fazla iyileştirme eklemek için ekip daha fazla zaman harcamak zorunda kalıyor. Bu nedenle, yakın gelecekte eski sürümlere destek kesilecek. Bilgisayarınızda yüklü DirectX sürümü 10.1'den düşükse oyun başlatılmaz. DirectX ve en son sürümleri ile ilgili daha fazla detaylar aşağıdaki linklerden edinilebilir:


DirectX 10.1 sürümünüzü indirmek için buraya tıklayın.


Haberlerin bazılarınız için üzücü olabileceğini biliyoruz ve bu karardan kaynaklanan herhangi bir rahatsızlıktan dolayı Wargaming sizlerden özür diliyor. Şu bilgiyi de şuraya koyalım ki durumu daha rahat anlayabilin


Hemen hemen tüm modern oyunlardaki son trendler ve WG'nin istatistikleri , modası geçmiş teknolojilere destek vermeme kararını onaylıyor. Son aylarda, World of Warships oyuncularının% 4'ünden azı oyunu 32 bitlik bir işletim sistemi çalıştıran bilgisayarlarda başlattı. % 3'ünden azında DirectX sürümü 10.1'den düşüktü.


Bu geçişi mümkün olduğunca rahat hale getirmek için WG'nin elinden gelen her şeyi yapacağına eminiz. Bu geçişin sorunsuz olması için çabalıyorlar, bu yüzden böyle bir ön bilgilendirme notunu bizlerle paylaştılar. Gelecek değişikliklerden etkilenenlerden biriyseniz, size verilen süre içinde yazılımınızı güncellemenin için yeterli olacağını umuyoruz. Bu sorunla karşılaşan tüm oyunculara ek bir bildirim gönderilecektir. Değişikliklerin yürürlüğe gireceği kesin tarihler daha sonraki bir tarihte resmi portal üzerinden paylaşılacaktır. Tabi bizde sizlere sıcak haberleri aktarmaya devam ediyor olacağız.


Bizim Muhit'e tüm sosyal medya adreslerinden ulaşabilirsiniz. Discord ile başlayın

#wow #worldofwarships

©2018-2020 Bizim Muhit, All rights reserved.

  • Discord-Logo-White (1)
  • Facebook - Beyaz Çember
  • YouTube - Beyaz Çember
  • Heyecan - Beyaz Çember
  • Instagram - Beyaz Çember