World of Tanks StratSketch Rehberi:Toplantı Araçları

Updated: Jun 17, 2020

World of Tanks StratSketch rehberi toplantı araçlarına yakından bakıyoruz. İmleçler, ikonlar, bölge işaretleri vs. her şey!


İmleç, öğeleri ve kamerayı taşımak için kullanılan varsayılan araçtır. Taşımak için herhangi bir öğeye tıklayın / yakınlaştırmak için kaydırın ve kamerayı kaydırmak için sürükleyin. Herhangi bir araçla orta tıklatmayla, öğeleri taşımanıza veya kamerayı kaydırmanıza da izin verilir. Şekiller ve çizgiler gibi bazı öğeler, üzerlerine tıklayarak tek tek hareket ettirilebilen noktalara sahiptir.

Haritadaki öğeleri silmek için silgi aracını seçin ve bir öğeye tıklayın ya da fareyi basılı tutun ve öğelerin üzerine gelin. Öğeler, imleç ile seçip Sil tuşuna basılarak veya sağ tıklanarak ve silme ile de silinebilir.

Belirli yerleri geçici olarak işaretlemek için işaretleme aracını kullanın. Bir kez tıklayabilir veya tıklayıp fareyi sürükleyerek seri oluşturabilirsiniz.

Bir simge seçin ve bir simge yerleştirmek için haritadaki herhangi bir yeri tıklayın. Simgeler, metin kutusuna yazarak isimler verilebilir.

Bir simgenin adı sağ tıklayarak değiştirilebilir. Diğer araçlardan farklı olarak, bir simge sürüklenirken diğer kullanıcıların ekranlarında gerçek zamanlı hareket gözlenir.


Simge aracı paneli, kaç simge yerleştirdiğinizin kaydını tutar. Bir sayının 'x' ile yazılması, bu simgenin sayacını birkaç kez artıracaktır. Örneğin, ad olarak "x3 Ağır Tanklar" yazarak, bir simge yerleştirilir, ancak sayaçta 3 simge gösterilir. 


Metin, aşağıda gösterildiği gibi dört değişik şekilde yerleştirilebilir. Metin yerleştirmek için mesajınızı metin kutusuna yazın ve harita üzerinde herhangi bir yere tıklayın. Metni yerleştirdikten sonra taşımayı kolaylaştırmak için imleç aracı otomatik olarak seçilecektir. Birden çok satır oluşturmak için metin kutusuna enter tuşuna basın. Metni düzenlemek için üzerine sağ tıklayın ve "Metni Düzenle" ye tıklayın veya metin aracıyla üzerine tıklayın.


Çizgiler ve şekiller oluşturmak için beş araç vardır. Serbest ve düz çizgiler çizebilir, çokgenler, daireler ve dikdörtgenler oluşturabilirsiniz. Tüm şekiller, kalın, kesik veya noktalı çizgi kalınlığı ve türü için seçeneklere sahiptir. Çizgiler, saldıran veya savunan atamak için ok veya çizgi olan uç noktalara sahip olabilir.

Sektör aracı, ızgaradaki aralıkları oyunda olduğu gibi işaretleyebilir.

bölge.

İzleyici aracı, gerçek zamanlı olarak farenizin konumunu gösterir. Sesli sohbet üzerinden konuşurken, takım arkadaşlarınızı, farenizi hareket ettirerek konuştuğunuz yerleri gösterebilirsiniz.

Ölçüm aracı, haritaya hiçbir şey yapmayan tek araçtır (diğer kullanıcılar bunu görmez), ancak spotlama uzaklığı ve görüş mesafesini ölçebildiğiniz için World of Tanks gibi oyunlar için yararlıdır. Haritanın boyutu ayrıca aracın panelinde görüntülenir.

NOT: Araçlar ayrıca klavyenizde 0-9, -, ve + tuşlarına basarak da seçilebilir. Geri Al ve Yinele düğmelerine basmak veya Ctrl + Z ve Ctrl + Y klavye kısayollarını kullanarak eylemler geri alınabilir ve yinelenebilir.

Açıklamalı görselleri inceleyerek araçların görünümleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.


World of Tanks Türkiye Discord sunucusuna buraya ya da aşağıdaki görsele tıklayarak katılın.


0 comments

Something Isn’t Working…

Refresh the page to try again.Error: e49835109f534c56873be8fa741cc637
WHY BIZIM MUHIT?

Stories

Book Online

PRICING

Package Comparison

Pricing Calculator

©2018-2021 Bizim Muhit, All rights reserved.