Wix Corvid Nedir? Wix Corvid Kaynakları-Daha Hızlı Web Uygulamaları Geliştirin

Updated: May 12, 2020

İki yıl önce, sınırları olmayan web siteleri için Wix Code adından bir çözüm Wix tarafından yayınlandı. 2019 yılı 3. çeyreğinde ise Corvid isminde, çok hızlı web uygulamaları geliştirmenize imkan tanıyan yeni bir platform duyuruldu.Wix Corvid Nedir?


Wix Corvid, web geliştiricilerin önündeki gereksiz engelleri kaldırır ve en önemli şeylere ve işlevselliğe odaklanmalarını sağlar. Node.js ve diğer teknolojiler kullanılarak geliştiricilerin uygulamalarına odaklanmalarını sağlarken aynı zamanda da görsel kullanıcı arayüzlerinin tasarlanmasını ve çevrimiçi tümleşik geliştirme ortamlarının ve sunucusuz mimarinin desteğiyle etkili uygulamalar geliştirebilmenize olanak tanır.


Corvid'i daha iyi anlayabilmek için platformu, dayanağı olan felsefe ve destekleyen teknolojiler olmak üzere iki parçaya ayırmalıyız.


Corvid Felsefesi


Corvid'in dayanağı olan ana felsefe, geliştiricilerin HTML ve CSS için sonsuz ince ayar döngüsünde tıkılıp kalmalarından ziyade vaktin çoğunu kodlama ve uygulama işlevselliğine ayırmalarına izin veren inançtır.


Corvid, sunduğu görsel tasarım aracı ile uygulamalarınız için hızlıca kullanıcı arayüzleri geliştirebilmenizi ve tümden uygulamanın işlevselliğini artıran kodlama işine odaklanabilmenizi sağlayan bir güçtür.


Hızlı uygulama geliştirme hakkında bir makale ileri bir tarihte Bizim Muhit'de yayınlanacaktır.


Teknoloji Ayağı


Corvid aşağıdaki teknolojilerden faydalanılarak geliştirilmiştir:


  • Görsel tasarım mimarisi

  • Ön yüz çevrimiçi IDE

  • Sunucusuz Node.js mimarisi

  • Entegre veritabanı

  • İş ve pazarlama araçları


Bu teknolojiler hakkında bir makale ileri bir tarihte Bizim Muhit'de yayınlanacaktır.Wix Corvid Kaynakları


Sıfırdan web geliştirme sürecini hızlandırabilmek için inşa edilmiş olan Wix Corvid, geliştirici belgeleri, geliştirici topluluk araçları, güncel ve planlı güncelleme listeleri ile zengin bir kaynak ekosistemiyle desteklenir. Corvid'in resmi sitesi üzerinden tüm bu kaynaklara ulaşılabilir.


Bizim Muhit ve Wix Web Hizmetleri


Bizim Muhit, şu anda Wix ile alakalı ücretsiz kaynaklara ve ileri tarihlerde de ücretli videolu derslere ev sahipliği yapacak Wix ile geliştirilmiş kapsamlı bir web sitesidir. Halihazırda sınırlı sayıda kullanıcıya tavsiye desteği şeklinde devam eden hizmetlerimiz, ilerleyen tarihlerde modern tasarım çözümleri, çeşitli işlevsellik eklemeleri, içerik üretimi, uygulama destekleri ve daha fazlasıyla uluslararası düzeyde genişletilecektir.


Wix Türkiye Türkçe Forum


Bizim Muhit bünyesinde devam eden çalışmalar neticesinde ihtiyaç duyulan topluluk açığını kapatmak ve hem bizlerin hem de diğer kullanıcıların birbirleri ile görüş alışverişinde bulunmalarını sağlamak adına açmış olduğumuz Wix Türkiye alt forumunda aklınıza takılanları sorabilir ve yeni tartışmalar başlatabilirsiniz.


Wix Türkçe Kaynak Kütüphanesi


Ücretsiz ve Türkçe olarak paylaşmakta olduğumuz blog yazıları ve diğer kaynaklar Türkçe Kaynak Kütüphanesi'ni oluşturmaktadır. En basit düzeyden ileri aşamalara kadar yardımcı kaynaklar bu sayfalarda yayınlanmaya devam edilecek.#wix #wixcorvid #corvid #nodejs


0 comments
WHY BIZIM MUHIT?

Stories

Book Online

PRICING

Package Comparison

Pricing Calculator

©2018-2021 Bizim Muhit, All rights reserved.