War Thunder Merkava Mk.1 Tankı ile Nasıl Oynanır?-Türkçe Rehber

Updated: Jul 24, 2020

Merkava Mk.1, War Thunder'a geliyor! İsrail tarafından İsrail ordusu silahlı kuvvetlerince kullanılmak üzere geliştirilen ve yapılan ilk ana muharebe tankıdır. Bu uzun zamandır beklenen ünlü ana muharebe tankını, yaklaşan “Battlefield Engineer” etkinliğinde Amerikan teknoloji ağacının ana ödüllerinden biri olarak kazanabileceksiniz!

Kısaca: Güçlü 105 mm M68 topuyla donanmış, iyi korunan ve mobil bir İsrailli MBT

Tarihi


1960'ların ortalarında, İsrail yerli olarak tasarlanmış bir tank geliştirme ve üretme ihtimalini araştırmaya başladı. Böyle bir araca duyulan ihtiyaç, aynı zamanda Büyük Britanya ile yapılan başarısız müzakerelerin ardından İsrail’in Chieftain ana muharebe tankının lisansını almasına izin verilmemesine neden oldu. Böylece, 1960'ların sonunda yerli bir İsrail tank geliştirme projesi başlamış oldu.


İsrail tankı öncelikle Yom Kippur Savaşı sırasında kazanılan savaş deneyimleri etrafında tasarlandığından mürettebatın hayatta kalmasına büyük önem verildi. 1974'te, yeni "Merkava" tankının ilk prototipleri yapıldı ve ilk testlere tabi tutuldu. Neredeyse on yıllık bir geliştirmeden sonra, Merkava Mk.1 Aralık 1979'da İsrail Silahlı Kuvvetleri tarafından hizmete alındı ​​ve modernleştirilmiş yeni versiyonlarla bugün hala İsrail Silahlı kuvvetleriyle hizmet vermekte.


Çağdaşı diğer ana muharebe tanklarının aksine, Merkava Mk.1 mürettebatın hayatta kalma şansını ve ateş gücünü artıracak oldukça benzersiz bir tasarıma sahip olsa da hareketlilik imkanı diğerleri kadar yüksek değildi.Alışılmış 105 mm yivli topuna sürülü standart NATO mühimmatıyla ateş açan Merkava Mk.1, karşılaşabileceği düşmanların zırhını rahatça delebilmekteydi. Zırh elemanları arasındaki boşluklarla, geniş bir iç mekanda ve özel olarak yerleştirilmiş mühimmat raflarında Merkava Mk.1'e çok iyi bir hayatta kalma olanağı sağlayan özel bir zırh düzenine sahiptir. Bununla birlikte, Merkava Mk.1 etkileyici bir şekilde 60 ton ağırlığında ve 963 beygirlik bir motorla çalışıyor ve bunun sonucunda ortalama 46 km/s ileri ve 8 km/s gövde dönüş hızı elde ediliyor.


VI seviye Merkava Mk.1 son derece etkili bir aracı temsil eder. Etkinliği kaçırmayın!
Daha fazla War Thunder haberi için Bizim Muhit'e üye olmayı unutmayın!


#merkavamk1 #warthunder

0 comments
WHY BIZIM MUHIT?

Stories

Book Online

PRICING

Package Comparison

Pricing Calculator

©2018-2021 Bizim Muhit, All rights reserved.