Toornament Nedir? Toornament Nasıl Kullanılır? Toornament Hakkında Merak Edilenler

Updated: Oct 19, 2019

Toornament nedir ve nasıl kullanılır gibi soruları ”Toornament Hakkında Merak Edilen Her Şey” isimli yazımızla cevapladık.

Genel Bakış


Toornament Nedir?


Toornament, Webedia grubu tarafından piyasaya sürülmüş, bir e-spor turnuva platformudur. Popülerliği yüksek e-spor turnuva platformları arasında başı çekmektedir. Hem turnuva organizatörlerinin hem de turnuva katılımcılarının çoğu işi birkaç tık ile halledebilmesine imkan veren kullanışlı araçlara sahiptir.


Toornament’ı Kullanmak Bedava Mı?


Hem turnuva katılımcıları hem de organizatörleri için uygulama geliştirme araçları da dahil olmak üzere Toornament, tüm hizmetlerini basit bir üye olma sürecinin ardından, hiçbir ücret talep etmeden sunmaktadır.


Hangi Oyunlar İçin Turnuvalar Düzenleniyor?


Toornament’da hangi oyun turnuvaları düzenleniyor yerine hangileri düzenlenmiyor sorusunu sormak daha doğru olur. Dünya çapında adını duyurmuş ve geniş kitlelerce sevilerek oynanan, içlerinde PUBG, PUBG Mobile, Fortnite, Rainbow Six Siege gibi oyunlarında yer aldığı yüzlerce turnuvadan birine hemen katılabilirsiniz. Buraya tıklayarak Toornament’da turnuvası düzenlenen oyunlara hızlıca göz atabilirsiniz.


Ödüllü Turnuvalar Düzenleniyor mu?


Elbette evet. Hem oyun içi ganimetlerin hem de para ve promosyon kodlarının yer aldığı geniş ödül havuzuna sahip, hem resmi oyun firmaları tarafından hem de oyun toplulukları tarafından oluşturulan turnuvalara katılabilirsiniz.


Toornament Yerelleştirildi Mi?


Toornament henüz Türkçe olarak internet sitesi ya da destek iletişim kanalları üzerinden hizmet vermemektedir.

Sorununuz ya da sorunuz olursa Bizim Muhit Discord sunucusu üzerinden bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Katılımcılar İçin Toornament


Toornament’ın kullanıcı sayısı istatistiklerine baktığımızda, turnuva katılımcısı üyelerin çoğunluğu oluşturduğunu bu yüzden de ağırlık verilmesi gereken konunun bu olduğunu farketmekteyiz.


Üyelik


Sıradan bir sosyal medya hesabı açmanız kadar kolay bir şekilde, e-posta adresinizle Toornament.com’a üye olabiliyorsunuz. Yandaki görüldüğü üzere, bir kullanıcı adı, e-posta adresi, şifre, ülke bilgisi ve bot olup olmadığınızı sistemin anlamasına yetecek kadar az bir matematik bilgisi istemekte. Ayrıca her dijital üyelikte karşılaştığınız;

 • haftalık haber bülteni,

 • bağlı olduğu ortaklardan hedefli kampanyalar ,

 • kullanım şartları,

 • 16 yaşından büyük

olduğunuza dair onay kutucuklarıyla üyelik mecerası tamamlanmış oluyor. Buraya tıklayarak üyelik sayfasına gidebilirsiniz.


Turnuva Bulma


400'den fazla farklı oyundan binlerce turnuvayı aynı ekranda onlarca sayfa boyunca görebilmeniz mümkün.

Tüm bu turnuvaları ister oyun platformuna(xbox,ps4,pc,mobil) ister oyun adına isterseniz de alfabetik olarak filtreleyebilir ve katılmak istediğiniz turnuvaya kolayca ulaşabilirsiniz. Turnuva adını aratarak da ulaşmanız mümkün. Buraya tıklayarak Toornament’da yer alan turnuvalara göz atabileceğiniz sayfaya hızla ulaşabilirsiniz.

Turnuva Hakkında Bilgi Alma


Göz attığınız turnuva hakkında bilgi almak için, turnuva bağlantısına gidin. Açılan ilk ekran “Information” yani bilgilendirme ekranıdır.

Yukarıdaki görsele bağlı kalarak numara sırasına göre açıklamalara başlayalım.

 1. Göz atmış olduğunuz turnuvanın tam adıdır.

 2. Turnuvayı düzenleyen organizatörün(bir oyun firması ya da oyun topluluğu olabilir)adıdır.

 3. Bize turnuvanın hangi konumda yapılacağını söyler. Yukarıdaki örnekte turnuva fiziki bir mekanda yapılmayacağından çevrimiçi ifadesi yer almaktadır.

 4. Turnuvanın sırayla başlangıç ve bitiş tarihlerini belirtir.

 5. Organizatörün sizi yönlendirmek istediği internet sitesi ya da farklı bir iletişim kanalı olabilir.

 6. Turnuvanın hangi platformda yapılacağını belirtir.

 7. Turnuvanın hangi oyun için planlandığını belirtir.

 8. Kayıt başvurularının başlayıp başlamadığı hakkında bilgilendirme yazısıdır. Hemen altında küçük harflerle yazılı olan ifade de eğer turnuva kaydı açıksa hangi tarihe kadar açık kalacağından haberdar eder.

 9. Turnuva kayıt başvuru ekranına sizi yönlendiren bağlantıdır.

 10. Turnuvaya kaydı onaylanmış katılımcı sayısının katılması muhtemel toplam katılımcı sayısına oranıdır.

Üst bilgilendirme şablonunun hemen altında, yazılı ifadelerle sizi boğacak olan kısım başlar.

Yine sırayla gidecek olursak;

 1. Turnuva hakkında genel açıklamaların yer aldığı kısım burasıdır. Kayıt tarihleri, katılım şekli, ek gereksinimler, var ise katılım ücreti gibi turnuvaya dair genel bilgiler burada bulunabilir.

 2. Turnuvanın hangi zaman diliminde yapılacağından bahseder.

 3. Organizatörün iletişim adresine ulaşabilirsiniz.

 4. Ödül hakkında bilgi verir.

 5. Sorumluluk reddi, uygunluk gibi hem organizatörü hem de katılımcıları güvende tutacak kurallar yer alır.

Turnuvaya Katılma


Toornament’da turnuvalara katılmak, katılacağınız turnuvanın organizatörünün, fazladan gereksinim şartı koymadığı tüm durumlarda en az üyelik kadar kolay bir işlemdir. Yukarıdaki turnuva bilgi ekranı görsellerinde de görebildiğiniz üzere “Register to Tournament” butonuna tıkladığınızda internet sitesi sizi turnuva kayıt başvuru formunun yer aldığı bağlantıya yönlendirecektir.


1. Turnuva katılım başvuru formlarında sizleri aşağıdaki gibi bir organizatör mesajı karşılar.

2. Ardından organizatörün sizden talep ettiği bilgileri eksiksiz şekilde girmelisiniz. Turnuvanın takımlar için mi yoksa tekil oyuncular için mi başvuru aldığına göre form değişkenlik gösterecektir. Örnek bir forma aşağıdan ulaşabilirsiniz.


0 comments
WHY BIZIM MUHIT?

Stories

Book Online

PRICING

Package Comparison

Pricing Calculator

©2018-2021 Bizim Muhit, All rights reserved.