Tankların Gücü Adına-1

Bir grup yabancı içerik üreticinin açmış olduğu internet sitesinde son yayınlanan makalelerden birinde tankları rastgele savaşlardaki performanslarına göre analiz edip, veri toplayıp bir makale halinde yayınladıklarını keşfettim, ki benim de dikkatimi çekti. Neden diye soracak olursanız ilk cevabım her güncellemenin ardından can sıkan yeni tankların daha sonrasındaki ortalama performanslarını görme merakım diyebilirim.


Giriş:


İstatistiksel ve analitik bir bakış açısıyla teknik ağaçta yer alan 10. kademe tanklar değerlendirilmeye alınmış. Yeni çıkan Polonya tanklarının bu araştırmaya klan savaşlarında kazanılan elit tanklarla birlikte dahil edilmeyişini de hatırlatmak isterim. VBaddict, tanks.gg ve yetenekli oyuncuların fikirlerinden yararlanarak, tankları değerlendirmek için bir dizi algoritma geliştirilmiş. Bir tank piyasaya sürüldükten sonra zaman geçtikçe, veriler daha doğru hale gelir çünkü yeni bir tank piyasaya çıktığında, tipik olarak ilk önce sert / çok yetenekli oyunculara ulaşır ve bu da verileri çarpıtır. Toplanan verilen Rastgele Savaşlardandır.


Veri Toplama:


Tüm detayların nasıl ortaya çıktığını paylaşmak fazla kafa karıştırıcı olacağından bu kısmı es geçiyorum.


VBaddict kullanarak, kazanma oranı, engellenen hasar, oyun başına hasar, oyun başına öldürmey ve oyun başına tank tespit etme araştırmanın kriterleri arasında yerlerini almış. Daha sonra tanklar için hız/özgül güç verileri elde edilmiş. Daha sonra tüm tanklar hakkında fikirlerini öğrenebilmek için yetenekli yayıncılarla görüşülmüş.. Değerlendirmenin% 50'si VBaddict verilerine,% 10 tanks.gg verilerine ve% 40 yeteneklilerin fikirlerine dayanmaktadır. Araştırmanın tümüyle istatistiklere dayanmamasının sebebi VBaddict'in her şeyi kaydetmiyor oluşundandır.


*Renk kodlaması yüzdelik temelli ve temel olarak WN8 renk skalasına göre ayarlandı, mavi iyi, kırmızı kötü.


Tablodaki ifadeleri daha iyi anlayabilmek adına;

WR:kazanma oranı,

KPG:Oyun başına öldürme oranı,

BLK:Engellenen hasar yüzdesi,

DMG:Oyun başına hasar,

SPOT:Oyun başına tespit etme,

SPD Üst hız, PWT Özgül güç

UNOP:Yetenekli oyuncuların görüşü


diye açıklama yaparsam daha iyi anlaşılır.


Sonuçlar ve Tartışma:


Bir tankı değerlendirirken tabiki de toplanan verilerin %100 doğru olduğunu düşünmüyorum. Bununla birlikte, verilerin bu süreçte kabul edilebilir bir referans olduğunu düşünüyorum. Ortalama genel skor 52,8. Obj 430U, 89' puanla her şeyde en iyi olduğunu kanıtlıyor, keza OBJ277 VE WZ111-5A'da. En düşük toplam puan E-100'de. E-100'ün en kötü seviye 10 tankı olduğunu hiç düşündüm m? Hayır, ama işe yaramaz ve çok da mükemmel değil. Bu yavaş ve zırh en iyi şekilde sorgulanabilir. IS-7,

E-100'e nazaran zırh değerlerinde daha çok güven veriyor. Tabi E-100'ü bu değerlerde kalışının sebeplerinden birisi de yeni oyuncular muhakkak. Bu arada E-100 ve IS-7'den bahsetmişken araya şu efsane çarpışmayı yerleştirmek olmazdı. Toplam puanlamada kırmızı-turuncu kategoride yer alan tankların neredeyse tümü işe yaramaz diyebilirim. Meraklıları dışında bu tankların oynanmasını da tavsiye edemem.

footer_new (1).png

Claim your desired

By signing up, you agree to the Terms of Service and Privacy Policy

©2018-2020 Bizim Muhit, All rights reserved.

  • Discord-Logo-White (1)
  • Facebook - Beyaz Çember
  • YouTube - Beyaz Çember
  • Heyecan - Beyaz Çember
  • Instagram - Beyaz Çember