SU-130PM SOVYET TANK AVCISI SÜPERTEST'DE


Wargaming bugün 8 seviye yeni premium Sovyet tank avcısı SU-103PM'nin kapalı testlerine başladı. Tank, hafif tank avcısı Su-100P temel alınarak geliliştirildi ve tarihsel değil.

Tamamen operasyonel bir SU-100P ünitesi denemeleri geçti ve hizmete girebilmesi için yeşil ışık yakıldı, ama seri üretime hiç girmedi. Diğer iki versiyon da, 152 mm'lik bir tanksavar topuna sahip SU-152P ve ayrıca 152mm kendinden tahrikli topu ile SU-152G test edildi. Günümüze ulaşmış araçlar Kubinka Tank Müzesi'nde ziyarete açıktır.


Oyun versiyonu ile tamamlanmış prototip arasındaki ana fark silah birimidir: oyun içindeki araç daha güçlü bir 130mm topa sahiptir. Oyuna uygun, SU-130PM, düzgün bir hareket kabiliyeti, yüksek kamuflaj yeteneği, 520mm ortalama hasar ve 243mm'lik zırh delişiyle güçlü de bir topa sahip küçük bir araçtır. Mermi dağılımı her 100 metrede 0.35 olduğu için bu silahı bir keskin nişancı olarak da adlandırabilirsiniz, ki bu da mesafe farketmeksizin sizi savaşta etkili kılar.


SU-130PM, hat değiştirecek ve atış pozisyonlarına hızla geçebilecek kadar çeviktir. En yüksek hızı 65 km/s'dir, ancak belirli bir süre sonra ve iyi çekiş gücüne sahip arazi üzerinde elde edilebilir - arazi dışı çok iyi performans göstermez. SU-130PM'nin seyir hızı 45-55 km/s arasındadır.


SU-130PM çok az zırhlı, 1100 kadarcık bir can havuzuna ve 155 derecelik sınırlı bir yatay top hareket kabiliyetine sahip. Savaşta hayatta kalmak için, kamufle olmaya ve hareketliliğinizi akıllıca kullanmanıza ihtiyaç duyacaksınız. Özetleyecek olursak SU-103PM Skorpion-G'nin daha iyi kamuflajlı hali olacak diyebiliriz.

Son olarak, bu yeni Sovyet tank avcısının tareti dönebilen yeni bir Rus tank avcısı hattına öncülük etmesini beklemek de yanlış olmaz. Tabi her şeyden önce SU-103PM'nin nasıl çıkacağını da görmemiz gerekir.


1 comment

©2018-2020 Bizim Muhit, All rights reserved.

  • Discord-Logo-White (1)
  • Facebook - Beyaz Çember
  • YouTube - Beyaz Çember
  • Heyecan - Beyaz Çember
  • Instagram - Beyaz Çember