Sohbet ve Arkadaş Listesi Sorunları Neden Bir Türlü Çözülemiyor?


Oyunda uzunca bir süredir karşılaştığımız, ara ara çözüldü haberleri gelse de bir türlü çözülemeyen ve baş belası haline gelen sohbet ve arkadaş listesindeki sorunlar üzerine Ph3lan ile yapılan görüşmeyi sizlere aktarmaya karar verdik.


"Sohbet sorunlarıyla ilgili düzeltmeleri merakla beklediğinizi biliyorum ve bu yüzden neyle karşılaştığımızı ve bu sorunu çözmek için neler yaptığımızdan bahsetmek istiyorum.


Şimdiye kadar neler yaptık?


  • Ekim-Kasım döneminde de benzer sorunlarla karşılaşmıştık(Bunları nihayet çözebildik).Sorunlar benzer görünsede,son sonuçlara göre Ekim-Kasım döneminde karşılaştığımız sorunlardan birisi şuanki ve diğeriyle aynı değil.

  • Sohbet/davet sorunları ortaya çıktı ve suçlunun sunucu sohbet protokollerimiz olduğunu tespit ettik.

  • Arkadaş listesi sorunları(sizi arkadaş listenize ekleyen kişinin isteğini siz kabul etmesenizde arkadaş listenizde o kişinin belirmesi) farklı bir hata türü, sohbet sorunlarıyla ilişkili değil.

Neler yapıyoruz?


  • Sohbet/davet sorunları: Geliştirici ekibimiz hataları düzeltmek ve sunucu sohbet protokolünü güncelleyebilmek üzerine çalışıyor. Testleri devam eden bir çözüme ulaştılar ve uygulanabilirliğinden eminiz.

  • Arkadaş listesi sorunları:Sorunu tanımladık ve her şey hazır olduğunda yola çıkacağız.

Ne yazık ki,sorunların ne zaman çözüme kavuşacağını, gerçekten kusursuz şekilde çalışacağına ve yeniden tekrar etmeyeceğine emin olmadan kesin olarak söyleyemem. Geçici bir çözüm değil gerçek bir nokta atışı yapmaya ihtiyacımız var. Söylemeye çalıştığım şey, bu sorunları yeniden deneyimlemenizi engelleyebilmek ve çözebilmek adına yoğun bir şekilde çalıştığımızı bilmeniz. Sabrınızı daha fazla zorlamamayı umuyoruz, anlayışınız için teşekkürler."Anlaşılan o ki, Wargaming bundan sonra daha kesin ve çözüm odaklı adımlar atmak ve daha fazla oyuncu kaybetmeyi de önlemek istiyor. Çabalarının meyvelerini Avrupa sunucusunda yiyebileceklerini sanmadığımızı ifade edelim. Yatırım yaptıkları topluluklar arasında üst sırayı Rus topluluğu aldığından asıl muhatapları ve etkileşime girdikleri kitle de haliyle onlar oluyor.


Her neyse biz nerede kalmıştık. Gelecek ay yeni bir rus tankı....
Claim your desired

By signing up, you agree to the Terms of Service and Privacy Policy

©2018-2020 Bizim Muhit, All rights reserved.

  • Discord-Logo-White (1)
  • Facebook - Beyaz Çember
  • YouTube - Beyaz Çember
  • Heyecan - Beyaz Çember
  • Instagram - Beyaz Çember