PUBG Güncelleme #27 Notları Oynanış Dengesi (28 Mart 2019)

PUBG Güncelleme #27, 2019’un büyük çaplı ilk denge güncellemesi oldu. Oyunu sürekli iyileştirmek ve oynanışın oyuncuya artık keyif vermeyen bir hale gelmesini engellemek için buna benzer denge güncellemeler sunuluyor olacak. Hedef, kabaca her üç ayda bir defa olmak üzere oldukça büyük çaplı bir denge güncellemesi paylaşarak oyunculara daha büyük çeşitlilik sergileyen bir PUBG deneyimi sunmak, oyunu iyileştirmeye devam etmek ve yenilik hissini kaybetmemek.

Bu denge güncellemesinin beraberinde getirdiği büyük değişikliklerden bazılarına göz atalım.


Aim Punch / Nişan Hattının Hedeften Sapması


Nişan hattının hedeften sapması, vurulma sonucu kamerada meydana gelen sarsılmanın oyuncunun hedef noktasını bir anlığına kaydırması durumudur ve kurşunla vurulmanın nişan hattınızda yaratacağı gerçekçi etkiyi canlandırmak için kullanılmaktadır. Nişan hattının hedeften sapması sistemimiz üzerinde çok yönlü incelemeler yaptık ve gerçekçi etkiyi tamamen yok etmeden oynanışı daha az etkileyecek şekilde yeniden ayarlanması gerektiği sonucuna vardık. Önceleri, özellikle yakınlaştırma oranı yüksek dürbünler kullanan bir oyuncu vurulduğunda, uzun mesafeli nişan almada kayda değer ölçüde sapma oluşuyordu. Bu güncelleme ile oyuncular artık nişan almayı yeniden ayarlayarak hedefi daha hızlı bulabilecek. Öncesinde, kısa mesafeli nişan almada nişan hattının hedeften sapması, tam otomatik atış seçeneği etkinken nişanın hedeften sapmasına neden olarak, sırf ilk kendisi vurulduğu için oyuncunun mücadeleyi tamamen kaybetmesine yol açabiliyordu. Bu değişikliklerle birlikte oyuncular, sistemin bu konuda eskisinin %50’si civarında etki gösterecek şekilde düzenlenmesi nedeniyle bu durumla daha az karşılaşacaklar. Ancak koruyucu teçhizatlar donanmadığın takdirde mermileri daha sert hissedeceğini unutma; kaskın veya yeleğin hasar alırsa dikkatli ol.


Eklentiler


Eklentiler konusunda, oyundaki ganimet karışıklığını azaltmak için bazı adımlar atmaya karar verildi. Bu güncelleme ile birlikte tabancalarda ve HMS’lerde artık aynı eklentiler kullanılacak ve böylece ganimet havuzundaki eklentilerin sayısı genel olarak büyük ölçüde azalacak. Bu değişiklik, karada beliren TT ve KNT eklentileri sayısında bir artışı da beraberinde getirecek. Yine bu doğrultuda, fişek ve mermi döngüleri, hem pompalılarda hem de keskin nişancı tüfeklerinde kullanılabilen tek bir eşya olacak şekilde birleştirildi. Bu tür bir eklentiyi, özellikle Kar98k veya levyeli tüfeklerde kullanmak üzere bulman artık çok daha kolay olacak. Bu değişikliğin oyundan bazı eşyaları çıkarmasından ötürü meydana gelen ganimet boşluğu, beliren eşyaların toplam miktarını artırarak dolduruldu. Bu miktar artışı diğer tüm eşyalar arasında eşit bir şekilde dağıtılırken, TT’ler, iyileştirme/enerji eşyaları ve ekipmanlar gibi daha fazla talep gören birkaç eşyada daha yüksek bir artış gerçekleştirildi. Miktar artışının dışında tuttuğumuz eşyalar ise, miktardaki çok ufak bir değişiklikle bile oyun deneyimini önemli ölçüde değiştirebilecek olan 3. seviye kasklar ve işaret fişekleri oldu. Bu düzenlemenin temel hedefi, önemli eşyaların miktarını artırırken, oynanış üzerinde son derece büyük bir etkiye sahip olan eşyaların miktarını sabit tutarak size daha iyi bir oyun deneyimi sunulması.


Silahlar


Silahlara ilişkin olarak da birkaç değişiklik yapıldı. HMS’ler, kısa mesafede verimliliklerini artırmak üzere uzuvlara artık daha fazla hasar verirken, keskin nişancı tüfekleri, zırhı olmayan hedefleri tek bir atışta öldürebilecek şekilde, karakterlerin gövdesine önemli ölçüde daha fazla hasar verecek (Win94 hariç). Bunun dışında, hafif makineli tüfeklerden Vector ve UMP’nin kalibresinin kendi aralarında değiştirilmesine karar verildi. Bu, hem bu tüfeklerin verdiği hasarı daha gerçekçi bir hale getirmek hem de Vector için daha büyük bir şarjör kapasitesi belirleyerek kullanımı iyileştirmek için yapıldı. Verdiği hasar ufak bir değişiklikle 31’e düşürülmesine rağmen Vector, tek bir genişletilmiş şarjörle 33 mermiye kadar atış yapabilen, son derece kabiliyetli bir silah olma özelliğinden bir şey kaybetmedi. Bu değişiklik, Vector’la üst üste yapılan çok sayıda atışın artık biraz daha kolay kontrol edilebileceği anlamına da geliyor. Son olarak, Mutant ve M16’ya taktiksel dipçik eklentisi eklenerek bu silahları “tekli atış silahları” olarak daha kolay kullanılabilir hale getirildi. M16 için çoklu atış modunda ilk atışlarda meydana gelen geri tepme azaltılarak, bu silah yakın mesafeli çatışmalarda daha ölümcül hale getirildi.


İlk Yardım Kiti


Oyundaki ilk yardım kiti işleyişini nihayet değişti. İyileştirme, artık anında %75 sağlık yenilemesi yerine, 2 saniye sürecek şekilde değiştirildi. Bu değişiklik, iyileştikten hemen sonra bir hedefe kilitlenmeni biraz daha zorlaştıracak, bu yüzden iyileşme öncesinde güvenli bir yere sığınmanı öneriyoruz. Gözünü saldırmaya diktiysen, iyileşmekte olan ve sağlık çubuğunun dolmasını bekleyen bir düşmanla arandaki mesafeyi kapatmak için biraz daha fazla zamanın olacak. Bunun silahlı çatışma dinamiklerini nasıl değiştireceğini görmeyi ve bir oyuncu olarak neler hissettiğine dair geri bildirimlerini öğrenmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.

Bu denge değişiklikleri, PUBG’nin temel oynanış unsurlarını daha fazla ön plana çıkararak, yeni bir oynanış stilini desteklemeyi hedefliyor. Her zamanki gibi, göndereceğiniz tüm yorumları dört gözle bekliyoruz. Oyuna gir, değişikliklere göz at ve düşüncelerini bizimle paylaş!

0 comments
WHY BIZIM MUHIT?

Stories

Book Online

PRICING

Package Comparison

Pricing Calculator

©2018-2021 Bizim Muhit, All rights reserved.