Netflix'in 2020 Yılında Yayından Kaldırdığı Diziler

Updated: May 11, 2020

Netflix'in 2020 yılında çekimlerini durdurup yayından kaldırdığı dizileri sizler için derledik.Ülkemizde de adını iyiden iyiye duyuran Netflix'in, çektiği tüm dizilerin seyirci kitlesi tarafından beğenildiği savı artık gerçek değil. 2020 yılının tüm dünyayı, başta Covid-19 olmak üzere olumsuz birçok olayla sınadığı bugünlerde Netflix için de işlerin yolunda gitmediğini söylemek mümkün. 2019 yılının son ayları ve 2020 yılının ilk aylarında başlayan 10'a yakın dizi artık platformda yer almıyor. Gelin, dijital dünyaya ve düş evlerimize veda eden yapımlara yakından bakalım.


Netflix'in Çekimini Durdurduğu Diziler


  • Osmosis: 29 Mart 2019'da yayınlanmaya başlamıştı. Bir sezon sonra iptal edildi.

  • Mortel: 21 Kasım 2019'da yayınlanmaya başlamıştı. Bir sezon sonra iptal edildi.

  • Marianne: 13 Eylül 2019'da yayınlanmaya başlamıştı. Bir sezon sonra iptal edildi.

  • Soundtrack: 18 Aralık 2019'da yayınlanmaya başlamıştı. Bir sezon sonra iptal edildi.

  • Spinning Out: 1 Ocak 2020'de yayınlanmaya başlamıştı. Bir sezon sonra iptal edildi.

  • AJ and the Queen: 10 Ocak 2020'de yayınlanmaya başlamıştı. Bir sezon sonra iptal edildi.

  • Messiah: 1 Ocak 2020'de yayınlanmaya başlamıştı. Bir sezon sonra iptal edildi.

  • October Faction: 23 Ocak 2020'de yayınlanmaya başlamıştı. Bir sezon sonra iptal edildi.

  • V Wars: 5 Aralık 2019'da yayınlanmaya başlamıştı. Bir sezon sonra iptal edildi.


Netflix Osmosis Dizisi


Charlie Brooker’ın aynı platformda yayınlanan antoloji serisi Black Mirror'da teknolojinin gelecekte yol açabileceği yıkıma odaklanılırken, Fransız yapımı Osmosis'de ise bunun aksine, bir inşa sürecine odaklanılıyor. Cosmosis, insanların ruh eşlerini teknolojiyi kullanarak bulabildikleri ilginç bir hikayeyi anlatıyor.


Netflix Mortel Dizisi


Frederic Garcia'nın yapımcılığını üstlendiği, başrollerinin; Carl Malapa, Nemo Schiffman ve Manon Bresch tarafından paylaşıldığı Netflix Fransa orjinal yapımı film de için yolun sonu göründü. İki lise öğrencisinin doğaüstü güçler kazanması ve bir cinayet üzerine yoğunlaşmaları filmin kısaca özetleyebilir.


Netflix Marianne Dizisi


Korku temalı diziler kategorisinde karşımıza çıkan yapım, memleketine geri dönen ünlü bir yazarın rüyalarına musallat olan kötü ruhun dünyayı birbirine katmasıyla hayat bulur. Yapımcı Samuel Bodin de işleri 2020 yılında başarılı gitmeyen yapımcılar arasında kendisine yer edinir.


Netflix Soundtrack Dizisi


Aşk ve şansın birbirlerinde karşılık aradığı Los Angelos merkezli müzikal bu müzikal dizinin ilk bölümü 2019 yılında yayınlanmıştı.


Netflix Spinning Out Dizisi


Olimpiyat adayı başarılı bir sporcunun aşk, aile ve hassas ruhani durumundan ötürü sekteye uğrayan başarı hikayesini konu alan dizi, 2020 yılında ekranlara veda etti.


Netflix Aj and the Queen Dizisi


Yalnızca 16 bölüm yayınlanan yapımın çekimleri 2020 yılında durduruldu. 10 yaşındaki afacan AJ'nin ülkeyi bir uçtan öbür uca gezen Ruby Red ile karşılaşması, maceranın ilk anıdır. Komedi kategorisinde külüstür bir karavan hikayesini konu alır.


Netflix Messiah Dizisi


21. yüzyılın Marther Luther'ını yakalamak için iş başı yapan ihtiyatlı bir CIA ajanı, siyasi kargaşaların merkezinde yer alan adamı ele geçirmek için çabalar. Gerçel üstü olayların anlatıldığı bu dizi de 2020 yılının kaybedenleri arasında yerini aldı.


Netflix October Faction Dizisi


Deloris, Fred ve ikizlerinin çatlak ve ürkütücü yaşamlarını evlerimize konuk eden yapımı anlaşılan o ki seyirciler pek de beğenmemiş.


Netflix V Wars Dizisi


Gerilim dolu bu dizinin cazibesine kapılmamak elde değil(!). İki kan kardeşi amansız bir hastalık uğruna birbirine düşüren senaryo, savaşın gidişatına müdahil olmuş.

Sona geldik. Daha fazla film, dizi ve eğlence içeriğini bizimuhit.com/blog/categories/entertainment adresinde bulabilirsiniz. Ve henüz üye değilseniz en kısa süre Muhit Sakini olun.


#netflix #osmosis #mortel #marianne #soundtrack #spinningout # ajandthequeen #messiah #octoberfaction

0 comments
WHY BIZIM MUHIT?

Stories

Book Online

PRICING

Package Comparison

Pricing Calculator

©2018-2021 Bizim Muhit, All rights reserved.