World of Tanks Japon Ve İngiliz Tank Dengelemeleri-Type4,Type5 ve FV 4005 Süpertest'te

Updated: Jan 20

Type 4, Type 5 ve FV 4005 değişiklikleri için süper testin başladığını öğrendik. Peki değişiklikler neleri içeriyor? Japon ağır tanklarının devri geçti mi? FV 4005 artık sadece sakat mı bırakacak? Hepsi ve daha fazlası için yazımızı okumaya devam edin.


Japon Ağır Tankları


İlk önce Japon ağır tank hattından bahsedelim. Bildiğiniz üzere 15 cm topuyla bu zırhlı canavarlar yüksek seviyelerde terör estiriyor. Hatta güçlü ve disiplinli diyebileceğimiz pek çok klan şehir haritalarında 15 Type 5 tankıyla seferlerde boy göstermeyi tercih etti. Peki,bu tankı şehir haritalarında bu kadar iyi yapan ne oldu? Tabiki binaların ve dar sokakların arasında delinmez olan zırhı ve 15 cm'lik topu. 75 mm deliş ve 1400 hasara sahip topuyla yürüyen bir topçudan farksız.


Bu tank ile oynarken, düşman zırhında zayıf nokta aramadan yaptığınız atışlar dahil olmak üzere neredeyse her atışınızda 500-600 civarı hasar verme şansınız yüksek. Bu olaylar tecrübeli oyuncular ve acemi oyuncular arasındaki farkı inanılmaz derecede kapatıyor ve oynanışı da köreltiyor.


Japon Ağırlarına Yapılan Değişiklikler


Görüldüğü üzere 15 cm topun özel mermisi HESH ile değiştirilmiş. Delişi 117 mm artan mermisinin yeni değeri 192 mm olmuş. Ortalama hasarda ise ciddi bir kayıp söz konusu, 750'ye düşürülmüş. Normal mermisinin delişi aynı kalsa da hasarı 200 düşürülmüş. Bu da demek oluyor ki artık daha az vuran bir Type serisi bizi bekliyor olacak. Ayrıca Type 5 tankının motor gücü ve taret dönüşünde top dağılımı biraz iyileştirilmiş ancak bu özelliklerin çok da bir etkisinin olmayacağı açık. 14 cm topunun normal mermisinde 3 mm, özel mermisinde ise 8 mm gibi bir iyileştirmeye kavuşması iyi haber olsa da tatminkar değil. Anlaşılan, WoT, oyuncuların 14 cm topu kullanmasını ve oyunculuğun daha çok ön plana çıkmasını istiyor gibi.


İngiliz Tanklarına Yapılan Değişiklikler


Gelelim vurduğu yerde enkazlar biten, FV 4005'e. FV 4005 göründüğü kadarıyla tek atmaya devam edecek ancak biraz daha düşük bir ihtimalle. Özellikle top dağılımın 0.38'den 0.42'ye çekilmesi uzun mesafelerde baya sorun yaratacak gibi duruyor. Tabi 3 saniyeden 3.7 saniyeye çekilen nişan alma süresi de oyuncuları baya zorlayacak gibi. Motorundan cımbızlanmış 100 beygir, hareketlilik konusunda kaybı da beraberinde getiriyor. Ayrıca ileri ve geri en yüksek hızında değişiklikler yapılmış. Geri manevrada son son hız 4 km. Bu da atış yaptıktan sonra geri çekilmesi gereken, yükleme süresi oldukça uzun olan bir tank avcısının, düştüğü tehlikeli durumdan sıyrılmasını güçleştiriyor.


Sonuç


Tüm bu değişikliklerin halen test aşamasında olduğunu unutmayın. Yapılan değişikliklerin oynanış açısından olumlu sonuçlar doğuracağına olan inancım tam. Daha çok oyunculuğu ön plana çekecek bütün değişikliklere olumlu gözle bakan birisi olarak, bu değişikliklerin gerekli olduğunu söyleyebilirim.


Paletiniz sağlam bassın!

Bizim Muhit'e üye olmayı unutmayın.


footer_new (1).png

Claim your desired

By signing up, you agree to the Terms of Service and Privacy Policy

©2018-2020 Bizim Muhit, All rights reserved.

  • Discord-Logo-White (1)
  • Facebook - Beyaz Çember
  • YouTube - Beyaz Çember
  • Heyecan - Beyaz Çember
  • Instagram - Beyaz Çember