World of Tanks Faydalı Site ve Uygulamalar/Bölüm-1

Updated: Dec 22, 2019

Her insan bir adım öte gidip sınırlarını görebilmek ister. Peki bir oyuncu ne ister? İster oyuna yeni başlamış bir oyuncu olun ister eski bir kurt. Bugün sizlerin oyundan en yüksek verimi alabilmenizi sağlamak amacıyla yeni bir yazı dizisine başlıyoruz.Paylaşmayı unutmayın!


1-Wargaming Wiki

Orta düzey bir İngilizce bilgisine sahip olan herkesin ara ara sözlük kullanımıyla anlaşılır şekilde yazılmış bir ansiklopedi. Yalnızca World of Tanks için değil, Wargaming oyunlarının tümü için hazırlanmış rehberler burada sizlerle buluşturulur. Bugünün konusu ise World of Tanks Wiki yani #wotwiki


Öncelikle oyuna yeni başlamış kardeşlerimiz için güzel haberlerimiz var. Savaşlarda yahu ammooo yedim ammo diye bağıran arkadaşlarınız ya da raaaş yap raaş diye bağıran komutanların ne demek istediğini yahut tanklara isimlerinin dışında ilginç hitaplarda bulunan(T110E5:Kaptan Amerika) yayıncıları izlerken onların dilinden anlayabilmenizi sağlayacak bir sözlük bu ansiklopedi içinde yer alıyor. Mutlaka bir göz atın.


#wotwiki üzerinden oyuna eklenmiş tüm araçlara, araçların verilerine,savaştaki rollerine, karakteristik diyebileceğimiz özelliklerine ve maliyetlerine, araçların kullanmış olduğu parçalara, bu parçaların değerlerine, kullanılabilir ekipman ve sarf malzemelerine, tavsiye edilen teçhizatlara, parça,çevre birimi ve teçhizat maliyetlerine, araçların tarihi referanslarına,görsellerine ve oyuncu yorumlarına hem ülkesel sınıflandırma hem de sınıfsal sınıflandırma başlıklarından ayrı ayrı bakabilirsiniz.


Ayrıca oyun mekaniklerini merak edenler için maç eşleştiricinin nasıl çalıştığı, top ve delme eyleminin nasıl gerçekleştiği, görüş menzili ve kamuflaj konuları, savaş mekanikleri ve oyun istatistiklerinin nasıl hesaplandığı gibi konulara ve de haritalar, oyun kipleri, başarılarınız, altın ekonomisi, klan savaşlarını da içeren oldukça kapsamlı rehberlere ulaşabilirsiniz.


Oyunda ödülleri silip süpürmeyi kendine görev bilen kardeşlerimiz için de #Wargamingnetlig #espor lar ve #wotturnuvalar için işleyişin nasıl olduğunu anlatan yazılara ulaşabilir, video rehberler, taktik planlardan yararlanabilir ve modlar ve mod yapımı ile ilgileniyorsanız faydalı içeriklere ulaşabilirsiniz.


Bonus: Sitenin derinliklerinde kendi tank kaplamalarını yapmak isteyenler için gerekli bilgilere ulaşabileceğiniz yazı ve bağlantılar mevcut.


2-İstatistik Veren Siteler


İstatistiklerinize ulaşmak için genelde #wotlife ve #noobmeter isimli siteleri kullandığınızı biliyorum. Bu tür sitelerde genel olarak günlük,haftalık, aylık istatistiklerinize ulaşabiliyor, o ana dek sahiplenmiş olduğunuz tanklarınıza ait wn8 ve diğer değerleri görebiliyor, geçmiş klanlarınıza ve tablo ve grafikler yardımıyla dönemsel wn8 değişikliklerinize bakabiliyorsunuz. Bunların dışında birbirlerine yakın amaçlarla hazırlanmış diğer sitelerden de sizlere biraz bahsetmek istiyorum. Tabi yine de en yaygın kullanılanlardan #wotlife ile başlayayım.


A)WOTLIFE


Bir süre önce Türkçe dil desteği kazanan bu sitede genelde çok hızlı bir şekilde kendi doğru hesap değerlerinize ulaşabiliyorsunuz. Bunun dışında sunucu istatistiklerini görebiliyor, bağlantılı modlarına ve Almanca yayın yapan haber sitelerine bir tık ile gidebiliyorsunuz.


B)NOOBMETER


Oyuncular arasında bir dönem çokça kullanılsa da gösterdiği hatalı veriler yüzünden Türk Topluluğu içinde değerini zaman içinde yitirmiştir. Türkçe dil desteği de haliyle kazanamamıştır. Yalnızca istatistik arayan oyuncular, hataları gözardı ederlerse kullanabilirler.C)WOTLABS


#Wotlabs diğerlerinin yapamadığı neyi yapıyor diye soracak olursanız aslında çok bir olayı yok derim. Diğerlerine göre en büyük farkı belirli bir tarih girdiğinizde sitenin o dönemki istatistiklerinize dönebiliyor oluşu. Ki bu da zaman içindeki gelişimini merak eden bir oyuncunun aradığı bir özellik olabilir. Bunun haricinde sitenin bendeki 25mb/s hızlık internet bağlantısıyla bile yüklenme süresinin oldukça fazla olması sizi daha girdiğiniz anda çıkacak hale getirebilir. Buraya tıklayarak siteye gidebilirsiniz.


D)WOTSTATS


#wotstats da #wotlife ve #noobmeter ile benzer özellikler gösteriyor. Bu iki siteye erişmekte güçlük çektiğinizde deneyebileceğiniz alternatifler arasında yer alıyor. Üstelik #wotlabs kadar da yavaş değil.
0 comments
WHY BIZIM MUHIT?

Stories

Book Online

PRICING

Package Comparison

Pricing Calculator

©2018-2021 Bizim Muhit, All rights reserved.