World of Tanks-Tank Aldırma Ustaları:ALIE

Is reading an article boring ? Follow step by step tutorial

Seferler üzerine klanlarla olan görüşmelerimiz devam ediyor. Sıradaki klan ALIE'ydi ve ALIE klanından sevgili Cigulipaf sorularımızı yanıtlayan isim oldu. 

Oyuncularına hem toplam hem de yüzde cinsinden en çok tank aldıran ilk 5 klan arasındasınız. Buna rağmen 56 katılımcınızın sadece 23’ü tank alabildi. Yarıdan fazlasını kazandığınız savaşlarda, daha fazla oyuncunun tanka erişimini kısıtlayan şey bireysel hatalar mıydı yoksa savaş komutanı hataları mıydı?

Genel olarak en büyük sıkıntı, seferlerden hemen önce klana katılan oyuncuların klan savaşlarına uyum sağlayamaması oldu. Çekirdek ekibin üzerine Klan Savaşları'nda deneyimli oyuncu ekleyemedik. Bir başka etken de Wargaming'in klan getirilerini azaltması. Oyuncular artık klanlardan kaçıyor, klanlarda sadece sefer zamanları yüksek katılım oluyor. Bu da antrenmansız maça çıkmakla eşdeğer. Tabi biz antrenmanlı olup takım oyununa alışana kadar da diğer klanlar ilerledi.

 

Genel olarak Elo Reytingleri düşük olmasına rağmen; uzun süredir birlikte oynayan, birlikte aktivitelere katılan oyunculara sahip klanların takım oyunun daha rahat oynamaları daha rahat netice elde etmelerini sağladı.

 

Ben "tamamen oyuncular suçlu" demiyorum, yönetim olarak bizim de hatalarımız olmuştur ama oyuncular için gereken tüm fedakarlıkları yaptığımıza inanıyoruz. Oyuncular daha yüksek puan alsın, daha iyi sıralamaya yükselsin diye klan puanından feragat edip gelişmiş bölgelere savaş attık. Tabi, savaşta en büyük iş yine oyunculara düşüyor.

 

Bu yılki etkinlikte klan olarak önünüze bir hedef koymuş muydunuz?

Seferlere düzenli olarak katılan tüm oyunculara tank aldırmayı amaçlamıştık ama işler umduğumuz gibi gitmedi. Geçen seferlerde bunu başarmıştık ama bu seferlerde bunu başaramamızın sebebi sanırım kurallarda yatıyor. Geçen seferlere göre kurallar değiştiği için bu seferlerde Gelişmiş Bölge'de toprak tutan klanlar daha yüksek puan elde etti. Son gün basit hatalardan kaybettiğimiz iki kritik maçımız vardı. Sıralamanın dışında kalan oyuncularımızı da eklerseniz 6-7 oyuncuya daha tank aldırabilirdik. O iki maçı kazanabilseydik sanırım bu durumda olmazdık.

 

Topladığınız puan ve sıralamada bulunduğunuz nokta düşünüldüğünde, giderilmesi güç eksiklikler olduğunu veya aşmakta zorlandığınız sorunlar yaşadığınızı düşünüyor musunuz?

Elbette. Kemik kadroyla istediğimiz sonucu elde ederiz diye düşünmüştüm, kısmen öyle de oldu. İlk günde 6.500 puan kazandık, devamı gelir diye düşündük ama işler pek umduğumuz gibi gitmedi. Bunun dışında ilk günkü getiriyi gören oyuncularımız, daha fazla deneyim kazanmak için Şöhret Puanına yatırım yaptılar ama bunların geri dönüşü istenilen seviyede olmadı. Bir sonraki sefere daha sağlam bir kadroyla katılacağız.

Daha fazla haber için Bizim Muhit'e üye olmayı unutmayın.

Was this helpful?

WHY BIZIM MUHIT?

Stories

Book Online

SOLUTIONS

e-Commerce

Customer Experience

PRICING

Package Comparison

Pricing Calculator

©2018-2020 Bizim Muhit, All rights reserved.