World of Tanks Eski Sistemleri Desteklemeyecek

Is reading an article boring ? Follow step by step tutorial

World of Tanks eski sistemlere artık destek vermeyeceğini açıkladı. Geliştiricler bundan sonra Windows XP ve Windows Vista'yı göz ardı edecek.

 

Teknoloji yerinde saymaya asla devam etmez. Şartlar olgunlaştıkça da buna ayak uydurabilmek bize düşer. Geçen son 3 yılda, oyun endüstrisinde boy gösteren birçok oyun şirketi Windows XP ve Windows Vista'ya daha fazla destek vermeme kararı aldı. Desteği sürdüren son kalelerden World of Tanks'de yolun sonuna geldi.

 

Neredeyse 18 yıl önce Microsoft'un piyasaya sürmüş olduğu Windows XP'ye hizmet paketi güncellemesi en son 2008 yılında gelmişti. 2014 yılında ise Windows XP'ye verilen işletim sistemi desteği de Microsoft tarafından sonlandırıldı. Geçen neredeyse 10 yılda World of Tanks bu sistemlere destek vermeyi sürdürdü. Ta ki bu zamana dek. Nisan 2019'dan itibaren World of Tanks Windows XP ve Windows Vista işletim sistemlerine destek vermeyi kesecek. Bu tarihten sonra da stabil bir oyun performansının garantisini World of Tanks veremeyecek. World of Tanks oyuncularının sistem raporlarına bakıldığında da zaten hızla Windows XP'den uzaklaştıkları görülüyor. Yani atılan adım bir hayli yerinde. Ayrıca modası geçmiş teknolojileri desteklemeyi sürdürmek şirket için hem zaman hem de para kaybı demek.

 

Peki Windows XP,Windows Vista ve DirectX 9'dan uzaklaşıp yeni işletim sistemi ve grafik kartlarına geçmenin kullanıcı açısından faydaları neler?

 

Son yıllarda işletim sistemlerinde tespit edilen açıklar büyük sorunlara sebep oldu. Bu sorunların düzeltilebilmesi ve sizin en az kayıpla bu durumdan kurtulabilmeniz için güncel desteğe sahip bir işletim sistemini tercih ediyor olmanız gerek. Artık destek verilmeyen Windows XP'de ise bu sorunlar asla çözülemez. Eski sistemeleri kullanmayı sürdürdüğünüzde banka bilgilerinizden anlık yazışmalarınıza, internet geçmişinizden kızlık soyadınıza kadar her bilginin siber korsanların eline geçme ihtimali bir hayli yüksektir.

 

Gelelim oyun tarafına. Yeni bir işletim sistemine geçerken, halihazırda kullanmış olduğunuz donanımlar geçmeyi düşündüğünüz işletim sistemi testlerinde performans kaybı yaşatmıyorsa, istemci ve savaş yükleme hızlarınızda iyileşme olacaktır. Windows XP'nin sebep olduğu bellek kullanım kısıtlamalarına tabi olmadan, bilgisayarınız tüm birimleri özgürce kullanabilecektir.

 

Günümüzde yaygın olarak kullanılan çoğu teknolojinin Windows XP ve DirectX 9 ile çalışması mümkün değil. Doku dizileri ve HDR dokular bunlara örnek olarak verilebilir. DirectX'in 10. sürümünün birçok yazılım ve donanım optimizasyonu desteği vermesi işleri bir hayli kolaylaştırıyor. Mozaikleme ve birleşik gölgelendirme mimarisi de DirectX 10'un sunmuş olduğu nimetlerden bazıları. Yani, oyunda uçuşan o güzelim kar taneleri ve onların fizikleri de, bu grafik biriminin kullanımının bir sonucu.

 

Teknolojik ilerlemeleri arkasına alarak herkes için daha iyi bir oyun sunma çabasında olan World of Tanks ekibi bu yönde çalışmalarını sürdürecek. Mayıs-Haziran 2019'dan başlayarak, tüm World of Tanks oyun etkinlikleri DirectX 9 programlama arayüzü ve Windows XP ve Windows Vista işletim sistemleri dahil edilmeden geliştirilecek. Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 ve Windows 10 işletim sistemlerine olan desteğin sürdürüleceğini de bildirelim.

 

Bizim Muhit'e üye olmayı unutmayın.

Was this helpful?

WHY BIZIM MUHIT?

Stories

Book Online

SOLUTIONS

e-Commerce

Customer Experience

PRICING

Package Comparison

Pricing Calculator

©2018-2020 Bizim Muhit, All rights reserved.