War Thunder-Challanger 2 ve 7 Seviye Zırhlılar

Is reading an article boring ? Follow step by step tutorial

War Thunder'ı modern savaşa daha da yaklaştıracak olması beklenen 1.87 güncellemesinin eli kulağında. VII seviye zırhlı araçlar, uçak ve filolar için diğer birçok yeniliği de göreceksiniz. Haberleri takip ettiğinizden emin olun!

1.87 Güncellemesi, yirminci yüzyılın ‘80 ve 90'larında oluşturulan ve hizmette olan ve o dönemin silahlı çatışmalarına katılmak için iyi bilinen daha da fazla zırhlı aracı oyuncularla buluşturacak. Yakında, geliştirici günlüğünde bu teknoloji hakkında ayrıntılı bir makale yayınlanacak, bu yüzden bizi izlemeye devam edin! Oyunumuzdaki tankların birçoğu da teknik özellikleri ve savaş etkinlikleri düşünüldüğünde üçüncü nesil ana muharebe tankı olduğundan, seviye V ve VI'daki bazı tankların savaş derecelendirmelerinde daha iyi denge sağlamak adına karma ve kara çatışmalarında bazı değişiklikler yapılacak. 

80’lerin ortalarında Challenger 1’in halefi olarak geliştirilen Challenger 2, 90’ların başında hizmete girdi ve bugün İngiliz Ordusu'na hizmet vermeye devam ediyor. Yaklaşan 1.87  güncellemesiyle, War Thunder tankçıları, İngiliz Ordusu'nun bırakamadığı en modern ana muharebe tankını komuta etme fırsatını dört gözle bekleyebilirler!

Kısaca: Challenger 1'in halefi ve şu anda İngiliz silahlı kuvvetlerine hizmet veren en gelişmiş ana muharebe tankı.

War Thunder'da, 1.87 güncellemesiyle tanıtılacak VII seviye Challenger 1'e dayanarak inşa edilen Challenger 2, selefiyle pek çok benzerliğe sahiptir ancak aynı zamanda aynı anda birkaç iyileştirme de sunar ve İngiliz tankçılarının bir araçtan diğerine sorunsuzca geçmesine izin verir!

Her ne kadar Challenger 2 yeni bir L30A1 topuyla donatılsa da, önceki makinelerde bulunan L11 ile karşılaştırıldığında, İngiliz HESH mermilerini ateşleme kabiliyetinin önemini vurgulamaya devam eden top hala yivli bir top. Sonuç olarak, L30 topu, L11 selefi ile balistik özelliklerinin büyük bir kısmını paylaşıyor, istisnai olarak daha yeni ve daha iyi performans gösteren alt kalibre mermileri ateşleyebiliyor.

 

Ateş gücü, iki rakip arasındaki tek karşılaştırma noktası değil, aynı zamanda hareketlilik de iki araç arasında mukayese edilebilir. Challenger 2, 1.200 beygir gücünde bir V12 dizel motoruna sahiptir. Her iki araç da birbirine çok yakın bir ağırlığa sahip olsalarda Challenger 2, öncül hareket kabiliyeti ile ideal şartlar altında azami hızı saatte 56 km'ye ulaşabilir.

 

Bununla birlikte, iki araç arasındaki en büyük fark zırh korumasıdır. Genel yerleşim düzeni benzer kalsa da, yine de son derece kalın ön taret zırhına vurgu yapılabilir. Challenger 2, kinetik mermilere karşı 500 mm'den daha fazla koruma sağlayan yeni tipte bir Chobham zırhı ile donatılmıştır. HEAT mermilere karşı da 900 mm'den fazla direnç gösterebilir. Bununla birlikte, Challenger 2'nin gövdesi, Challenger 1'inkine benzer bir koruma seviyesini korumakla kalmamakta, aynı zamanda, ince zırhlı alt eğik plakası gibi bazı ana zayıf noktalarını da miras almaktadır.

Bizim Muhit'e üye olmayı unutmayın.

Was this helpful?

WHY BIZIM MUHIT?

Stories

Book Online

SOLUTIONS

e-Commerce

Customer Experience

PRICING

Package Comparison

Pricing Calculator

©2018-2020 Bizim Muhit, All rights reserved.